Početni tečaj vožnje qvad vozilima
Tečaj vožnje qvad vozilima održava se već četiri godine, a posljednji je okupio 19 polaznika iz 9 stanica.
Domaćin tečaj bila je stanica Zagreb. Petak je bio predviđen za predavanje o tehničkim specifikacijama vozila i načinima vožnje dok su drugi dan tečajci prolazili vježbe na Savskom nasipu i Sljemenu.
Na nasipu su se vježbali sigurni načini vožnje: uzbrdo, nizbrdo, pod nagibom s lijeve i desne strane, okretanje vozila na strmini, sigurno kočenje u vožnji nizbrdo, ulaženje u zavoje s ispravnim položajem tijela,vožnja u dvoje na strmim dijelovima.
Nakon ručka tečajci su se prebacili na Sljeme gdje se naučeno znanje praktično prikazalo na zahtjevnom terenu. Svi polaznici tečaja bili su visoko motiviran, te su stekli vrijedna znanja i iskustva. U konačnici su svi ovladali osnovama upravljanja qvadom.
Hrvatska gorska služba spašavanja bila je domaćin četvrtog treninga potražnih K9 timova na kojem su sudjelovali K9 potražni timovi HGSS-a i norveškog partnera Norske Redningshunder (NRH), koji su kroz projekt Certifikacija Light USAR modula za otpornost na potrese uvježbavali tehnike traganja i spašavanja iz ruševina.
Danas, 16. siječnja 2025., naši su spašavatelji zajedno s ostalim operativnim snagama sustava Civilne zaštite RH sudjelovali u smotri kapaciteta zbog posjete delegacije EU u Jastrebarskom. Tom posjetom počeo je proces certifikacije modula i kapaciteta za odgovor kroz mehanizam civilne zaštite Europske unije. Ova certifikacija omogućit će da kapaciteti za spašavanje s voda i poplava, speleospašavanje i bespilotne sustave, budu spremni za intervencije bilo gdje u svijetu. Dodatno su za ovaj proces Ravnateljstvo CZ i HCPI pripremili SET modul. U ovom trenutku formirali su nacionalni timovi koji sudjeluju u samom procesu.
U tadašnjim prostorijama Planinarskog saveza Hrvatske u Ilici 21 u Zagrebu, 4. siječnja 1950., održana je prva sjednica Inicijativne komisije PSH za osnivanje GSS-a u Htvatskoj.