HGSS stanica Split
Izgubljeni planinari na Mosoru
Osam članova Stanice Split krenulo je prema njima uz još jednog kolegu u polasku, te je prvi spašavatelj stigao do izgubljenih osoba u 19.06 sati. Izgubljene osobe locirane uz pomoć bespilotne letjelice.
Osobe nisu bile ozlijeđene već prestrašene i pothlađene. Na uspon prema Vickovom stupu krenule su prilično kasno, u 13.30 sati, s nedovoljno vode i bez adekvatne odjeće. U jednom trenutku skrenule su sa staze te su se izgubile na nepristupačnom terenu u višim dijelovima nad Šipačkom dragom i pozvali pomoć.
U pratnji članova splitskog HGSS-a izgubljeni turisti sigurno su se spustili u Gornje Sitno u 20.55 sati. Akcija je završila povratkom svih članova Stanice u bazu, odnosno svojim kućama.